Dom i Wnętrze

Dom w konstrukcji szkieletowej

Electrical diagrams, accessories for drawing and house under construction, concept of building home

Budowa własnego domu to olbrzymi wydatek – dzisiaj jednak dla wielu to nie problem, gdyż możliwe jest zaciągnięcie kredytu. Nie każdy jednak pragnie przez kolejne dziesięciolecia spłacać zadłużenie w banku. Czy możliwe jest wybudowanie domu niższym kosztem? Zdecydowanie tak – warto w tym celu wybrać dom w konstrukcji szkieletowej. Czy dom z drewna sprawdzi się w polskich warunkach?

Dom szkieletowy w Polsce – kto pomoże nam go wybudować?

 

Domy drewniane w konstrukcji szkieletowej są doskonale znane w Kanadzie oraz Skandynawii. Ze względu na olbrzymią dostępność surowca, jakim jest drewno, budowa takich domów przebiega szybko i sprawnie. Nasi północni sąsiedzi do perfekcji opanowali również sposoby na docieplanie takich domów oraz minimalizowanie kosztów budowy. Jak w przypadku polskich warunków sprawdzi się taki dom?
Wybudowanie domu drewnianego zaproponuje nam jedna z topowych firm, takich jak mawit.com.pl. Poza wzniesieniem konstrukcji nie będziemy również musieli szukać wykonawcy projekty, gdyż takie firmy posiadają wiele interesujących projektów na własność. Wśród nich znajdziemy propozycje domów jednorodzinnych piętrowych i parterowych z możliwością zabudowania poddasza. Projekty tworzone są w taki sposób, aby w największym stopniu spełniać oczekiwania jak najszerszego grona odbiorców. Wewnątrz znajdziemy wiele przestrzeni i naturalnego światła wpadającego przez liczne przeszklenia.

Czy koszty wybudowania domu z drewna są wysokie?

Wybudowanie domu drewnianego w konstrukcji szkieletowej okazuje się być znacznie tańsze niż w przypadku domów murowanych – mówią specjaliści. I faktycznie, koszty mogą okazać się o 35% niższe! Zaleta budowy domu z drewna jest także to, że czas trwania budowy zamyka się w okresie od 2 do 8 miesięcy.

zobacz https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/