Dom i Wnętrze

Dom drewniany wybudowany w kilka miesięcy!

Własny dom to dzisiaj dobra alternatywa dla niebotycznie drogich mieszkań oraz stale rosnących cen za metr kwadratowy. Wybudowanie własnego domu to koszty porównywalne do kupna mieszkania w dużym lub średnim mieście – świadomość tego sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie. Co warto wiedzieć o budowaniu domu? Jakie konstrukcje są dzisiaj najchętniej wybierane?

W poszukiwaniu inspiracji na piękny dom

Kiedy zdecydujemy się na budowę własnego domu przede wszystkim warto zastanowić się nad jego konstrukcją. Do niedawna najczęściej wznoszone domy w Polsce to domy murowane. Dzisiaj sporą alternatywą są domy szkieletowe, wzorowane na konstrukcjach skandynawskich. Czy taki dom sprawdzi się w Polskich warunkach? Okazuje się, że tak!

Moda na domy drewniane przyszła do nas już na początku lat 90. XX wieku, jednak dopiero od kilku lat firmy takie jak mawit.com.pl proponują nam rozwiązania, które pozwolą nam zrealizować marzenia o idealnym domu. W katalogu producentów znajdziemy kilkadziesiąt propozycji domów piętrowych, parterowych, domów z możliwością zaaranżowania poddasza, jak również domów z podjazdami, garażami czy tarasami. Szeroki wybór pozwala na dopasowanie konkretnej konstrukcji do naszych potrzeb.

Warto wiedzieć, że domy drewniane sprzyjają naszym portfelom. Ich budowa jest tańsza o ok. 30% od domów murowanych. Dodatkowo konstrukcja sprzyja odzyskiwaniu energii, co znacząco wpłynie na zmniejszenie naszych comiesięcznych rachunków.

Jak wznoszone są domu drewniane?

Pierwszym krokiem w budowie jest oczywiście odpowiednie przygotowanie działki oraz wylanie fundamentów. To jedyny element, który musi wyschnąć. Kolejno stawiany jest szkielet domu, gotowe ściany, dach, okna, drzwi. Niezwykle ważne jest także zadbanie o termoizolację ścian.

zobacz wiecje https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ https://nety.pl/partnerskie/ubezpieczenie-samochodu-dla-mlodych-kierowcow-jak-obnizyc-skladke/