Ciekawe

Czarterować czy nieczarterować – czyli Grecja z wody

Grecja to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych Polaków. Pełna słońca, nietuzinkowa pod względem kulturowym, z pasjonującą historią i pieszczącą kubki smakowe kuchnią kusi i pozwala na prawdziwy odpoczynek. Czarter jachtów w Grecji jest jedną z tych propozycji, które dedykowane są miłośnikom przygód i poznawania wysp z innej, niecodziennej dla wielu, perspektywy.

Grecja widziana z wody

Grecja to pięć różnorodnych akwenów wodnych. Na żeglarzy czekają Zatoka Sarońska, Cyklady, Dodekanez, morze Jońskie i Sporady. Każdy z tych obszarów jest inny i pozwala na poznanie krajów bogów z zupełnie innej perspektywy. Pierwszy czarter jachtów w grecji można rozpocząć od Zatoki Sarońskiej, która jest uznawana za spokojną. Wprawniejsi żeglarze mogą od razu wybrać bardziej wymagające Cykady, a wytrwali z pewnością znajdą swój, raj wybierając Sporady Północne.

Niezależnie od kierunku, żeglarze mogą być pewni, że przeżyją niezapomnianą i wciągającą przygodę, do której z chęcią wrócą przy pierwszej lepszej okazji. Aktywne wakacje na jachcie, w otoczeniu cudownych raf koralowych staną się rajską baśnią.

Kiedy czarter jachtów w Grecji?

Ze względu na swoje położenie geograficzne sezon żeglarski w Grecji trwa przez zdecydowaną większość roku. Rozpoczyna się już w kwietniu, a kończy w połowie listopada. Z uroków wodnych kraju można więc korzystać przez niespełna siedem miesięcy, ale najlepsze i najbardziej przyjazne warunki – zwłaszcza dla początkujących – przypadają na maj, czerwiec i wrzesień. Należy pamiętać, że w tradycyjnych letnich miesiącach, czyli w lipcu i sierpniu, temperatury w tej części Europy dochodzą do 35 stopni Celsjusza, a żeglowanie jest wymagające.

Niektórzy sądzą, że czarter jachtów w Grecji jest zarezerwowany wyłącznie dla samodzielnych, wprawnych żeglarzy. Nic bardziej mylnego, można wybrać czarter z załogą, która wspomoże początkujących i stanie się ich przewodnikiem.

Nie tylko woda

Czarter jachtów w Grecji trudno opisać słowami. To po prostu przygoda, w której każdy znajdzie coś fantastycznego dla siebie. Nie zapominajmy, że to nie tylko woda, ale i piękne okolice. Przybijających do brzegu żeglarzy czeka gościnność i fenomenalna kuchnia, a także skarby kultury i historii.

https://piszemydlaciebie.pl/bezpieczna-jazda-konna-wybieramy-kask-jezdziecki/ https://benmizrachi.com/bezpieczna-jazda-konna/ http://wtfskf.org/standardy-jakosci-dla-producentow-wyrobow-medycznych/