Motoryzacja

Co wybrać zamiast leasingu naczep?

Naczepy są integralną częścią każdej sprawnie działającej firmy przewozowej. To dzięki nim można załadować określone towary i w sprawny sposób przewieźć je z jednego do drugiego punktu. Sam ciągnik siodłowy zapewnia siłę napędową lecz samodzielnie nie ma możliwości do przewiezienia tak dużej ilości towarów. Dlatego pozyskanie naczep jest tak ważne. Istnieją różne metody, które pozwalają na zaopatrzenie swojej firmy w naczepy. Jedną z polecanych jest leasing jednak wiele osób woli uzyskać naczepy na własność. Co wybrać zamiast leasingu naczep?

 

Kupno/wynajem zamiast leasingu naczep

 

Zamiast leasingu naczep można zdecydować się na kupno bądź wynajem różnorodnych naczep. Jeżeli chodzi o kupno to posiada ono dwie opcje – zakup używanej bądź nowej naczepy. Zakup nowej naczepy jest najpewniejszym zakupem, który gwarantuje, że naczepa będzie nowoczesna, pojemna oraz zrealizuje ogromną ilość zleceń. Nowoczesne naczepy wyposażone są w najnowsze technologie, które usprawniają cały transport. Jednak kosztują one krocie dlatego większość przewoźników wybiera naczepy używane pochodzące z rynku wtórnego. Jeżeli ktoś potrafi szukać to z pewnością znajdzie godną naczepę, która sprawdzi się w różnorodnych warunkach przez długi czas.

 

W przypadku wynajmu naczep jest to opcja dość podobna do leasingu. Mimo wszystko wynajem jest opcją, w którą nie trzeba wkładać żadnego wkładu własnego w postaci kapitału początkowego. W przypadku leasingu praktycznie zawsze należy włożyć kapitał w wysokości od 10 – 20% wartości naczepy. Wynajem jest bardzo dobrą opcją, która zabezpiecza przed usterkami, które musi naprawić osoba wynajmująca pojazd. Zapewnia to comiesięczną stabilność kosztów bez żadnych niespodzianek.

 

Jakie naczepy warto posiadać w swojej bazie?

 

Warto zaopatrzyć się w najpopularniejsze naczepy, które będą sprawnie przewozić wszystkie towary. Są nimi przede wszystkim naczepy typu plandeki, bezpieczne skrzynie, furgony czy nawet wywrotki budowlane. Aby przewozić bardziej specjalistyczne materiały mogą się przydać naczepy typu chłodnia czy cysterna.

zobacz live url https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/