Technologia

Co to jest SketchUp?

Narzędzi, które umożliwiają modelowanie trójwymiarowych obiektów jest dzisiaj na rynku całkiem sporo. Do tych, które naprawdę zasługują na uwagę jest SketchUp. Pojawia się jednak pytanie: SketchUp co to jest?

SketchUp co to jest: poznajmy go bliżej

 

Zadając pytanie SketchUp co to jest każdy oczekuje zapewne zwięzłej odpowiedzi. Na tak postawione pytania nie da się jednak odpowiedzieć w jednym zdaniu. SketchUp to oprogramowanie, które jest bardzo przydatne przy modelowaniu takich trójwymiarowych obiektów jak: rzeźby, domy, samoloty, statki kosmiczne. Ogromną zaletą tego programu jest to, że mogą z niego korzystać nie tylko profesjonalni projektanci, ale również amatorzy. Dzięki temu programowi każdy z nas może pobawić się w projektanta. Ze SketchUp zaprojektujemy własny pokój, ogród, zabawkę dla dziecka. Możliwości jakie daje SketchUp są bardzo duże. Plusem programu jest to, że jego obsługa jest dziecinnie prosta.

 

Dodatkowe zalety SketchUp

 

Program dostępny jest już w kilku wersjach. Ta najnowsza pozwala na import między innymi takich plików jak: PNG, DXF, DWG. Stworzone przez nas projekty możemy zapisać w formacie: MP4, PDF, XSI, WEBM i jeszcze kilku innych. Możliwości wykorzystania programu SketchUp można poznać na kursach online. Jako ciekawostkę warto dodać, że program SketchUp bardzo często wykorzystują młodzi ludzie w celach rozrywkowych. Plusem programu jest bardzo bogata biblioteka gotowych modeli. Zbiory w bibliotece zostały stworzone przez użytkowników – program ma również bezpłatną wersję. Z wersji SketchUp Make można korzystać wyłącznie do celów niekomercyjnych; ta darmowa wersja tego popularnego oprogramowania ma trochę mniejsze możliwości niż wersja dla profesjonalnych użytkowników. Program – także ten w wersji darmowej – działa bardzo płynnie i niezwykle szybko.

https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/