Technologia

Alternatywne tonery

Toner to nieodłączny element każdego urządzenia kserograficznego. Jest to stosunkowo niewielki produkt, bez którego niemożliwe byłoby drukowanie obrazów. Jego cena w oryginalnych wersjach, pozostawia jednak wiele do życzenia. Na szczęście na rynku są dostępne także tonery zamienniki, które są znacznie bardziej korzystne cenowo.

Oryginał, czy zamiennik?

Na początku zastanówmy się, za co tak na prawdę płacimy. Toner jest zbudowany z dwóch frakcji, mianowicie z nieco większych szklanych kulek oraz mniejszych zabarwionych kulek żywicy termoplastycznej. Nie brzmi to skomplikowanie i nadzwyczaj kosztownie, a jednak kupując nasz pierwszy toner, możemy być zdziwieni tak wysoką ceną. Jest to spowodowane głównie faktem, że to niezbędny element, bez którego nasze urządzenie nie będzie w stanie niczego wydrukować.

Technika idzie do przodu, a producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumenta, dlatego też wiele firm postawiło na tonery zamienniki. Warto zaznaczyć, że oprócz tonerów, zaczęto produkować zamienniki taśm, czy bębnów, które są równie w wysokich cenach, w stosunku do kupna nowego urządzenia.

Alternatywy

Jeśli planujemy zakup tonera, a nie chcemy przepłacać, wybierzmy zamiennik. Niekoniecznie ten z dolnej półki, ale od znanych producentów, którzy zagwarantują bezpieczeństwo użycia i jak najlepsze parametry. Jeżeli porównalibyśmy wydruki, wykonane przy użyciu obu rodzajów tonerów, nie bylibyśmy w stanie stwierdzić, który był wykonany przy pomocy zamiennika.

Ważną kwestią jest wybór produktu od doświadczonych producentów, wiodących na rynku w tej dziedzinie. Mamy wtedy pewność, że są bezpieczne dla naszego sprzętu i jakość nie będzie obiegała od dwa razy droższego oryginału. Postawmy na firmy takie jak: Samsung, Panasonic, Canon, Xerox, Brother. Te nazwy nie są zupełnie obce dla każdego z nas, z jednej przyczyny – specjalizacji w produkcji drukarek, kserokopiarek, czy elementów niezbędnych do ich prawidłowego funkcjonowania.

Co wybrać?

Podsumowując w niektórych przypadkach nie warto inwestować pieniędzy w droższy, oryginalny produkt. W szczególności, jeśli będziemy używać drukarki na własny użytek, możemy mieć pewność, że toner zamiennik posłuży nam równie dobrze.

Nie przepłacajmy, jeśli to nie jest konieczne, a w tym przypadku pod warunkiem znalezienia modelu odpowiedniego do swojego urządzenia, możemy być pewni, że nie będzie różnicy w jakości wydruku. W praktyce nie zauważymy żadnej różnicy w jego działaniu, a dla naszego portfela, nie będzie to kosztowny wydatek.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na tonery zamienniki – print24.com.pl

https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ zobacz https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/