Dom i Wnętrze

Nowoczesne tarasy – garść inspiracji i pomysłów

Nowoczesne tarasy – garść inspiracji i pomysłów

Jak zaaranżować nasz przydomowy taras, aby zachwycał i zachęcał do odpoczynku? Jednym z najchętniej wykorzystywanych trendów ostatnich lat jest zastosowanie nowoczesnych mebli i dodatków. Taki taras z pewnością przypadnie do gustu osobom młodym. Jeśli tylko chcemy poprzez kilka elementów nadamy mu bardziej przytulnego charakteru. Jakie meble i dodatki wybrać, aby zaprojektować taras naszych marzeń?

Zacznij od mebli

Meble to zdecydowanie najważniejszy element naszego tarasu – powinny być dopasowane od naszych potrzeb, wielkości tarasu, wykonane z trwałych i odpornych na uszkodzenia mebli. Ważne jest także to, aby były tak profilowane, aby faktycznie zapewnić użytkownikom wygodę. Obecnie nowoczesne komplety mebli tarasowych zaproponują nam przede wszystkim ich producenci- kupując u źródła możemy mieć pewność, że taki meble będzie posiadał wieloletnią gwarancję i zachowa wspaniały wygląd na długie lata.

Nowoczesny taras warto zadaszyć!

Aby skutecznie móc chronić się przed słońcem warto pomyśleć o zadaszeniu tarasu. Nowoczesne tarasy często zadaszane są tarasolami – to interesujące rozwiązanie, szczególnie kiedy z tarasu korzysta więcej osób. Tarasola wznoszona jest na aluminiowych profilach malowanych proszkowo – dzięki temu materiał ten chroniony jest przed wnikaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Konstrukcje zwieńczone są dachami wykonanymi z tkanin technicznych lub też obrotowymi lamelami.

Znajdź miejsce na rośliny!

Odpoczynek wśród zieleni to najlepsze, co możemy zafundować sobie po długim dniu w szkole czy w pracy. Umieszczenie na tarasie kilku czy kilkunastu doniczek z roślinami pozwoli nam stworzyć zieloną oazę, idealną do odpoczynku. Jeśli decydujemy się na rośliny egzotyczne pamiętajmy, aby po okresie lata wnieść je do mieszkania.

Akcesoria do parasoli ogrodowych Donice cementowe Metalowe huśtawki ogrodowe